Kartepe'ye nasıl gidilir?


Kartepe kayak merkezine ulaşım için en kolay iki yol; günübirlik Kartepe turları veya kendi özel aracınızla gitmektir. Tur ile gitmenin artıları: Karlı yolda zincir takma derdiniz yoktur, enerjinizi kayağa ayırıp yolda dinlenebilirsiniz, sosyalleşebilirsiniz, aracınıza göre yakıt maliyeti düşüktür, özel indirimler sağlanabilir. Kendi aracınızın artıları: Turların saatlerine ve duraklarına sabit kalmazsınız, sınırsız özeliniz vardır. Her iki alternatifte de yolların en güvenli seçeneklerinden gidilir (karlı zamanlarda yolun açılması hizmet öncelikleri dahil). Yani TEM üzerinden gidilir, "İzmit Doğu - Kartepe" sapağından çıkılır, Maşukiye merkeze kadar gidilir. Gerekirse eksikler giderildikten sonra zirveye çıkılır (Yiyecek, WC molası, ekipman kiralama vs). Mutlaka Maşukiye yolunu tercih edin, bazı alternatifler zirve tırmanışı için fazlaca dik ve dar olabilir. 


Yola çıkmadan önce!


  • Tur ile gidecekseniz; Rezervasyonunuzda geç kalmayın, yerinizi ayırtın. Kalkış noktasına 15 dakika önce varın.
  • Kendi aracınızla gidecekseniz; Mutlaka kar zinciri bulundurun. Antifirizli su doldurun. Akünüzün zayıf olmadığından emin olun. Geç çıkıp kalabalıklara kalmayın.
 

Kartepe Turu Paketleri

İster kayak yapmaya gidin, ister şehirden doğaya hızlı bir kaçamak planlayın; Kartepe turları size hitap edecek bir paket mutlaka sunacaktır. Aşağıdaki alternatifler bazı popüler tercihlerdir.