Kartepe Kahvaltı Mekanları

0
1995

Yoğun hayat koşturmacasında, sabahları kahvaltımızı acele şekilde bitirip işe gitmeye alışmış olabiliriz. Ne varki arada bir kendimize bir değişiklik, bir güzellik yaparak doğa içerisinde, ağaçların, kuş seslerinin arasında zengin çeşitleriyle bir köy kahvaltısı yapmak fena olmaz mıydı? Kartepe’de kahvaltı, özellikle haftasonu şehirden, trafikten ve alıştığımız rutinden kaçmak için ferahlatıcı bir programın başlangıcı olabilir.

Kartepe ‘nin eteklerine geldiğinizde Maşukiye’de ve zirveye çıkarken yol üzerinde, kahvaltı edebileceğiniz birçok alternatif var. Dere kıyısında kahvaltı için Yazıcı otel, enfes Sapanca gölü manzarası karşısında kahvaltı etmek için ise Manzara restaurant değişik alternatifler olabilir. Zirveye değilde, Sapanca yoluna doğru devam ederseniz, piknik alanı içerisinde kahvaltı edebileceğiniz Meşelik piknik alanını göreceksiniz. Her nerede yerseniz yiyin, Kartepe kahvaltı menünüzde özellikle peynir çeşitlerinden memnun kalacaksınız. Çerkez peyniri ile birlikte yöre köylerine özgü peynirler gerçekten akılda kalacak lezzetler.

kartepe köy kahvaltısı

Kahvaltınızdan sonra Sapanca gölü kıyısında çay, kahve yada orman içinde yürüyüş yaparak devam edebilirsiniz. Kış aylarında iseniz de Kartepe kayak merkezi ne doğru tırmanışınızı tamamlayarak gününüzü ağaçların arasında kayak yaparak sürdürebilirsiniz. Eğer yol dönüşü için bir zaman aceleniz olmayacaksa, Kartepe serüveninizi dağda sucuk ekmek yada alabalık tesislerinde akşam yemeği ile sonlandırabilirsiniz.

kartepe kahvaltı