Kartepe günübirlik
kartepe günübirlik

Kartepe günübirlik gezilecek, kayak yapmaya gidilecek, doğanın huzurunu tadacaksınız.

Kartepe günübirlik gezilecek, kayak yapmaya gidilecek, doğanın huzurunu tadacak müthiş bir yerdir. Kartepe, ilk sözlerimizde de özetlediğimiz gibi birçok farklı alternatifte etkinliği yapabileceğimiz doğa cenneti olması itibariyle, özellikle İstanbul, İzmit, Adapazarı ve Ankara çevresinden insanları şehir hayatının gürültü ve stresinden kurtaran bir lokasyondadır. Bu sebeple de Kartepe günübirlik turları oldukça popüler bir destinasyondur.

Kartepe günübirlik turları içerisinde şüphesiz kış aylarının favorisi, Kartepe kayak turlarıdır. Kartepe kayak merkezi, zorluk derecesi farklı pistleri müthiş ormanlık alanlarında sunuyor. Ağaçların arasından süzülerek kayak yapma lüksüne Kartepe’de sahip olurken, aynı zamanda Kartepe pistlerinin tepelerinden Sapanca gölünü görmeniz, öğle molanızda sucuk ekmek yerken bu görsel şölenin tadını çıkarmanız mümkündür.

Peki bir Kartepe kayak turunun içeriği nedir? Standart olarak Kartepe kayak turları, İstanbul’dan ulaşım, taşıt içi ikramlar, profesyonel rehberlik hizmetlerini sunar. Genellikle birçok tur operatörü, Kartepe kayak kiralama odalarından birinde durarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar. Yol üzerindeki kayak odalarının fiyat avantajı bulunurken, Kartepe’deki en bilindik ve güvenilir kayak odalarından birinin Penguen Tepe olduğunu söylemek mümkün (Fischer markası Kartepe bölge ana bayiisi). Bununla birlikte kayak turlarının sizin için en önemli avantajı, günübirlik çıktığınız gezinizde dağ yollarında yorgun argın araba kullanmak zorunda kalmayıp, yolların kar yağışı sırasındaki riskine maruz kalmamanız ve özellikle yeni gelen ziyaretçilerin profesyonel rehberlik hizmeti ile yabancılık çekip vakit kaybetmemeleridir.

Günübirlik Kartepe turları içerisinde tabii sadece kayak turları yoktur. Kartepe günübirlik alternatifleri arasında Maşukiye’de doğa içerisinde, nehir kıyısında alabalık yemek, gölü gezmek, kara doymak bir çok aile, arkadaş gurubu ve firma çalışanı için vazgeçilmez sayılabilir.